Новини

UA EN TR

Зустріч кримських татар з мером Києва, Віталієм Кличко

29 березня відбулася важлива робоча зустріч з мером Києва щодо реалізації ініціатив, спрямованих на покращення добробуту кримських татар, які проживають в Києві. На зустрічі були присутні Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, Голова Фонду національного добробуту Криму Ленур Мамбетов, Заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Snaver Seitkhalil, Перша заступниця Міністра закордонних справ України Emine Dzheppar. Це стало можливим за ініціативи народного депутата України Rustem Umerov, а також за підтримки депутата Київської міської ради Gregory Malenko та Меджлісу кримськотатарського народу.
Під час зустрічі обговорили питання створення кримськотатарського культурно-освітнього центру в Києві, будівництво квартир для внутрішньо переміщених осіб з Криму, визначили, які наявні перешкоди на даний момент, як їх вирішити та прискорити реалізацію задуманих проектів.
Фонд національного добробуту Криму висловлює вдячність Віталію Володимировичу за відкритість до розгляду наших ініціатив, налаштованість на діалог на підтримку.

Реконструкція Парку Обласної Ради в м.Одеса

У цьому році в місті Одеса планується реконструкція Парку Обласної Ради. В рамках реконструкції в парку розміщатимуться меморіали пам'яті захисникам незалежності України та Героям Небесної Сотні.
Голова кримськотатарської громади Одеської області та міста Одеса Meryem Jelil звернулась до Лідера кримськотатарського народу Mustafa Jemilev та голови Меджлісу Рефат Чубаров з ініціативою встановлення на території парку меморіалу пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. Для участі в реалізації проєкту був запрошений також Фонд національного добробуту Криму.
31 березня 2021 року Meryem Jelil та Голова Фонду національного добробуту Криму Ленур Мамбетов провели зустрічі з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим та архітектором проєкту Mikhail Reva, де обговорювалися питання реалізації проєкту, вибору місця встановлення меморіалу та відкриття кримськотатарського культурного центру в м. Одеса.
Роботи з реконструкції парку планують завершити до Дня Незалежності, 24 серпня 2021 року.
Від імені Фонду національного добробуту Криму хочемо висловити подяку міському Голові Одеси Геннадію Труханову за підтримку в реалізації знакового для Одеси і всієї України проєкту.

Затвердження ескізного проекту реконструкції Мечеті в м. Дніпро

На останньому містобудівному зібранні м. Дніпра котра відбулась 15.03.2021, було затверджено ескізний проект реконструкції будівлі мечеті.
Історична довідка.
Мечеть була збудована 1911-1914 роках кримськими татарами, але вже у 1926 році більшовики відібрали мечеть для використання власних потреб (функції складу та комунальної будівлі). У 1945 році на території Мечеті створили дитячу спортивну школу. Лише у 2014 році був підписаний меморандум між обласною владою та мусульманською громадою щодо передачі будівлі мусульманський громаді.

Ремонт дитячого садочку "Івушка"

Завдяки підтримці нашого партнера агентства Тіка, дитячий садок "Івушка", що знаходиться в смт. Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області, та в якому навчаються біля 60% кримськотатарських дітей, перетворено на теплий, затишний дім. В рамках проекту в дитячому садку були проведені такі роботи: теплоізоляція фасаду, заміна дверей, ремонт даху та створення дитячого майданчика. У дошкільному навчальному закладі створені сприятливі умови для навчання 134 дітей, у тому числі 80 кримських татар.

Закінчення ескізного проекту та подача на затвердження в департамент містобудування та архітектури м. Київ.

На початку 2021 року ФНБК зі своїм партнером Тіка закінчили розробку ескізного проекту будівництва кримськотатарського культурно освітнього центру в м. Київ. Ескізний проект передбачає будівництво школи, культурно ділового центру та мечеті.
Наразі ведуться перемовини з департаментом містобудування м. Київа, що до затвердження ескізного проекту з урахування комплексу в новому генеральному плані міста Київ, котрий має буди затверджений.

Зворотній зв’язок